Trenuj skutecznie #3 – cel i wytrwałość

Wojciech Szwaja (wojtekhrmax na Insta) napisał kilka zdań dla TrenujSkutecznie.com, a ja trochę rozwinąłem temat 🙂

Postanowiłem spytać znajome, znajomych i nieznajome osoby (np. z serwisu Instagram czy FB) o to, jaki jest wg nich przepis na skuteczny trening. To prośba o 2-3 zdania i zdjęcie do użycia w moich serwisach (Trenuj Skutecznie, itd.). Ty też możesz wziąć w tym udział. Twój serwis (link do Insta, fb, www, gdzie chcesz!) zostanie oznaczony i wypromowany 🙂 Zgłoś się na priv na I., FB albo na e-mail.

Mężczyzna biegnie po szutrowej drodze, dłonią wykonuje gest V - victory/peace (wygrana/pokój), w tle góry.
Foto: Wojciech Szwaja dla TrenujSkutecznie.com

„W treningu ważna jest koncentracja na celu i nie poddawanie się, nawet jeśli chwilowo nie mamy czasu lub chęci. Bieganie tylko raz w tygodniu wciąż jest lepsze niż brak jakiejkolwiek aktywności. Warto także skupiać się na zaletach aktywności, takich jak zdrowie, dobre samopoczucie i wysportowana sylwetka – to pomoże poradzić sobie ze zmęczeniem i zniechęceniem.” 

Wojciech Szwaja dla TrenujSkutecznie.com

Skupiamy się na celu, realizujemy treningi, ale… w poniedziałek odkryliśmy wkręt w oponie i schodzi powietrze – trzeba przynajmniej godzinę stracić na naprawę. Trening odpada. Wtorek – dołożyli nam roboty, no i znowu odpuszczamy. W środę wreszcie się udało! To też jest realizacja planu, ale nie robimy tego za wszelką cenę (chyba, że z jakiegoś powodu „musimy”)!

Jeżeli byłoby gorzej i faktycznie nie jesteśmy w stanie pogodzić w tym momencie życia z treningami, to nawet krótszy, albo jeden trening zamiast kilku – to nadal jest trening! Tylko nie nadrabiajmy, bo wyjdzie, że będziemy tyrać po 5 godzin, ale raz w tygodniu 😉

Niech będzie dla nas motywacją, to co wymienił Wojtek – zdrowie, dobre samopoczucie, wysportowana sylwetka. Warto trenować, a jeszcze bardziej – trenować skutecznie 🙂

Roman Sworski

Jeżeli chcesz zacząć trenować skutecznie, napisz do mnie na e-mail – pomogę także w ułożeniu diety. Nawet dzięki niewielkim zmianom jesteśmy w stanie zmienić wiele. Chcesz schudnąć? A może przytyć? Dieta, trening, coaching – to pomoże Ci zmienić coś na lepsze.

Linki: